Ako rozvíjať tvorivé schopnosti u detí


Deti sú neuveriteľne kreatívni ľudia. Deti sa neustále pokúšajú zistiť, niečo zaujímavé. Nemyslite si, že vaše dieťa nie je schopné tvorivosti. S najväčšou pravdepodobnosťou ešte len nenašli to pravé, čo ich naozaj zaujíma.

zručnost

1.      Rozvrh tvorby
Jednou z najdôležitejších podmienok pre kreatívne vzdelávanie je poskytnúť čas na tvorivé aktivity. Nájdite si aspoň 10-15 minút v pracovných dňoch a jednu alebo dve hodiny cez víkend, tak že si s dieťaťom doprajete kreslenie, spev alebo niečo.

2.      Odpočívajte od gadgetov
Počas kreatívnej lekcie chvíľu vypnite televízor, počítač, tablet, smartphone a hernú konzolu. Zdôraznite, že všetka elektronika ide „spať“, zatiaľ čo sa venujete tvorivosti.

3.      CreativeCorner – tvorivý kútik
Každá tvorivá osoba potrebuje svoju vlastnú miestnosť. Nie všetci máme takúto príležitosť ale je dôležité si na to vymedziť určitý priestor, aj keď je veľmi malý.

4.      Urobte kreatívne dobrodružstvo
Kreatívne dobrodružstvo je týždenná, plánovaná a pripravená cesta s deťmi. Cieľom je doplniť duchovné zdroje. Keď si vyberiete kam idete, nechajte voľný priebeh fantázii.

5.      Buďte tolerantní na trochu neporiadku
Deti milujú neporiadok. Mama a ocko si musia uvedomiť, že hra vytvorí vždy neporiadok. Ak sú deti príliš kritizované, nebudú mať radosť z hry. Tak dajte svojmu vnútornému umelcovi – a zároveň deťom – priestor na zmätok.

malba

6.      Upratujte po ukončení a požiadajte dieťa, aby vám pomohlo
Napríklad, nastavte časovač na pätnásť minút a počas tohto času sa snažte čo najviac vecí uložiť na svoje miesto. Bude to zábava a dieťa pomôže o čosi viac ako keď to je len z povinnosti.

7.      Nadanie nie je hlavná vec
To by ste sa divili, koľko  slávnych hudobníkov, umelcov, vynálezcov, herci, komedianti, architekti, tanečníci a spisovatelia sa presadili tvrdou prácou a nie  talentom.

8.      Dieťa nekontrolujeme.
Ľudia, ktorí majú možnosť objaviť svoje schopnosti v detstve, zostávajú tvorivými osobami aj  v dospelosti. Ak sú deti neustále monitorované budú pochybovať o svojich silách. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup