Chcete byť vojakom?


Mnohé ženy sú často namäkko z mužov v uniformách. Nezáleží na tom či sú to policajti, vojaci alebo námorníci. V poslednej dobe sa však stáva jedno povolanie čoraz viac a viac populárne. Mladí sa hrnú do vojska. Práve v súčasnosti mnohých mladých ľudí láka práve práca vojaka, ale len málo z nich vie, čo to skutočne obnáša. A čo by vlastne mal taký vojak spĺňať? Aké podmienky? A aký by mal poriadny vojak byť?
voják a děti

Každý potenciálny vojak by mal vedieť, do čoho ide už vtedy, keď sa hlási. Nejdete predsa na dovolenku, idete sa stať službou nášho štátu. Každý by vám povedal, že vojak by mal byť bezúhonný, mať viac ako osemnásť rokov, fyzicky aj psychicky úplne zdravý a občanom Slovenskej republiky. To je jasné ako facka a povedal by vám to každý, kto vie trošku viac rozmýšľať. Hlavný rozdiel by ste mali poznať v prvom rade v tom, že je rozdiel prihlásiť sa na výcvik a hlásiť sa o prijatie na vojenskú akadémiu. Obe veci majú úplne iné podmienky.

Keď úspešne prejdete celým výcvikom, môžete sa dostať úplne kamkoľvek. V tomto prípade je väčšinou na vás, kam pôjdete. Či sa budete hlásiť k tomu, aby ste zostali na Slovensku, či budete chcieť ísť na rôzne misie, alebo sa rozhodnete, že pôjdete k čestnej stráži.
figurky vojáků

Byť profesionálnym vojakom však určite nie je oddych a sranda. V prvom rade si musíte uvedomiť zodpovednosť, ktorú máte na svojich pleciach. Musíte si uvedomiť aj to, že v prípade konfliktu budete musieť ísť do boja. Čím sa dostávame k tomu, aký by mal vlastne vojak byť. Mal by byť inteligentný a fyzicky určite veľmi silný. K tomu druhému sa však môžete postupom času dopracovať. Ďalej by mal byť určite odvážny a vyrovnaný, nemalo by to byť žiadne nevybúrené dieťa, ktoré si chce silou mocou niečo dokázať. Ak si myslíte, že ste presne takýmto mužom, naša armáda môže byť len šťastná, že vás bude mať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup