RECEPT, LEKÁR ALEBO ORDINÁCIA CEZ INTERNET? EXISTUJÚ SLUŽBY O KTORÝCH MOŽNO ANI NETUŠÍTE


Online recept
Sú zdravotné strediská, ktoré ponúkajú službu objednávky receptu cez internet. Stačí k nemu iba byť pacientom danej kliniky, mať prístup k internetu a už nemusíte viac čakať v čakárni pred ambulanciou.

zubař
 
Samozrejme takto sa dajú predpísať IBA lieky, ktoré dlhodobo užívate. V prípade antibiotík alebo napríklad liekov proti bolesti treba absolvovať ambulantné vyšetrenie.
 
Lekár cez internet
Ak nemáte čas, máte zdravotné problémy a nerobí vám problém zaplatiť si za služby môžete si nájsť na internete aj svojho vlastného domáceho lekára, ktorý vám poradí a pomôže. Veľa z nich funguje aj cez Skype takže vyšetrenie prebieha skoro ako v reálnej ambulancii.
 
Službu lekára onlineponúkajú už aj zdravotné poisťovne, musíte sa iba zaregistrovať a prihlásiť cez elektronickú pobočku.
 
Objednanie do ambulancie
V súčasnosti už nie je problémom objednať sa online aj do ambulancie či už k špecialistovi alebo obvodnému lekárovi. Takáto e-časenka uľahčí a zefektívni prácu lekárovi a odbúra stres aj u pacientov v čakárni.

zdraví
 
Lieky (voľnopredajné aj na recept)
Tiež ste už párkrát zháňali lieky, obehli ste kopec lekární, minuli pohonné hmoty a bezvýsledne? Nič z toho už nemusíte robiť ak si vyhľadáte na webe lekáreň a lieky si vopred zarezervujete alebo objednáte. Pri objednávke vám systém ponúkne možnosť akou formou a kde si môžete liek vyzdvihnúť.
 
Vyberte si lekáreň čo najbližšie k vášmu bydlisku a potom už len čakajte na sms-ku, ktorou vám online lekáreň oznámi, že vaša objednávka bola vybavená a môžete ísť pre ňu. V mnohých prípadoch je doručenie do lekárne zdarma.

práce
 
Zdravotné poistenie
Takmer všetky druhy zdravotného poistenia, či cestovné alebo úrazové je tiež možné uzavrieť cez online pobočku. Vyberiete si druh poistenia, do formulára napíšete údaje, ktoré vyžaduje poisťovňa a ona vám predvyplnené dokumenty pošle poštou na podpis.