Dovolenka bez poistenia? Prečo by ste počas cestovania nemali podceňovať cestovné poistenie?

Tisícky Slovákov čakajú počas celého roka na príchod letných mesiacov, v rámci ktorých si môžu konečne užiť svoju vysnívanú letnú dovolenku. Kým najväčšia frekvencia ľudí cestuje práve v týchto spomínaných mesiacoch, vrátane letnej sezóny sa nájde i niekoľko celoročných cestovateľov, ktorí namiesto typických teplých slnečných destinácií preferujú skôr iné krajiny. Nech už však cestujete za účelom odpočinku, na pracovnú cestu alebo za návštevou rodinných príslušníkov žijúcich v zahraničí, na cestovné poistenie by ste rozhodne nemali pozabudnúť.

pojištění na cestu

Možno si poviete, že vám poistenie netreba, veď čo by sa vám také mohlo prihodiť, avšak nikdy nedokážeme predvídať do budúcnosti a práve nešťastná náhoda alebo iná neočakávaná udalosť vám dokáže vašu dovolenku či rodinný výlet poriadne znepríjemniť. Stratená batožina, nepredvídateľné ochorenie, nebezpečný úraz či iné zdravotné alebo súvisiace nepríjemnosti dokážu z nezabudnuteľnej dovolenky veľmi rýchlo urobiť týždeň, na ktorý by ste najradšej okamžite zabudli. O to horšie a problematickejšie je následne vyriešenie podobnej nepríjemnej situácie, ak náhodou nemáte uzatvorené cestovné poistenie, ktoré by malo byť pri putovaní do zahraničia naozaj samozrejmosťou.

Pokiaľ vám teda návšteva poisťovne pred cestou úplne vyšumela z hlavy, viete uzavrieť cestovné poistenie online aj priamo z pohodlia vášho domova. Uzavreté cestovné poistenie vám potom zabezpečí prípadnú pomocnú ruku, nech sa nachádzate kdekoľvek vo svete. Nezáleží ani na tom, v akom časovom pásme sa práve pohybujete, pretože vďaka nonstop asistenčnej službe vám poisťovňa pomôže vskutku kedykoľvek vo dne, či v noci. Spoľahnúť sa viete v prípade potreby a vyskytnutia nehody alebo poranenia aj na prvotriednu lekársku starostlivosť, ktorú máte v rámci cestovného úrazového poistenia zaručenú.

pojištění

Priťaženú zdravotnú kondíciu a iné nepríjemnosti, ku ktorým bude treba rýchle zadováženie liekov alebo zasiahnutie lekára vám zase pokryje poistenie liečebných nákladov. Zatúlané kufre vyriešite raz-dva za pomoci poistenia batožiny alebo poistenia cestovania lietadlom. Konkrétne služby poistenia, ktoré budete v rámci vášho pobytu v zahraničí potrebovať si môžete vybrať podľa druhu poisťovacieho balíčka. V prípade, ak by ste potrebovali, aby poistenie zahŕňalo aj iné dodatočné služby, alebo cestujete mimo našej krajiny za iným účelom, ako je napríklad práca či štúdium v cudzine, môžete si vybrať pripoistenie presne pre tento účel.