Dve deti, dve izby


Rodičovstvo je neľahká záležitosť, ktorú by nikto z nás nemal brať na ľahkú váhu. Verte tomu, že nech sa deje čokoľvek, vždy si môžete povedať, že to dieťa je len po vás (v horšom prípade po starých rodičoch). Rodičia často riešia veľkú dilemu, keď zistia, že čakajú druhé dieťa. Ako vyriešia bývanie? Keď sa vám deti narodia hneď po sebe, väčšinou ich necháte, nech bývajú spolu. Z pochopiteľných dôvodov, pretože majú istotu jeden v druhom. Deti sa väčšinou boja spať samy, no po čase ich to prejde a chcú priestor. No kedy ten čas vlastne príde?

koza
 
Je veľmi ťažké odhadnúť, kedy od seba súrodencov musíte „odtrhnúť“. V prvom rade však musíte myslieť na to, kedy budú chcieť mať samostatné izby oni. Ak ide o súrodencov brata a sestru, môžete si byť istý, že to príde veľmi skoro. Predsa len, majú úplne odlišné záujmy, nemáme pravdu? Kde je ružová, tam je modrá a zase naopak. Takže sa určite nespoliehajte na to, že spolu dlho vydržia. Keď však ide o dvoch bratov alebo o dve sestry, tam je to skutočne individuálne. Ak chcú byť spolu, tak ich spolu nechajte, no myslíme si, že oni sami budú najlepšie vedieť, kedy chcú byť samy.

děti
 
Myslite však hlavne na to, že vaše dve deti sú dve rozdielne osobnosti, preto budú určite chcieť aj úplne dve rozdielne izby. Zariaďte ich podľa ich vkusu a podľa toho, čo sami chcú. Nedržte sa toho, že mladší súrodenec by mal zdediť starý nábytok alebo, že starší súrodenec by si mal nechať starý nábytok. Vytvoríte tým medzi svojimi deťmi len zbytočné rozbroje. Určite im nerobte ani totožné izby, to by ich iba podráždilo. Nechajte ich, aby sa sami rozhodli, no pamätajte na to, že nechcete hádky. Ak vás budú neustále hnevať hádaním, tak im pohrozte, že im predsa len urobíte dve úplne rovnaké izby a hádky razom prestanú. Nemusíte sa ničoho obávať, uvidíte, že izby vašich malých pokladov budú skutočne úžasné.