Pošta, či súkromná kuriérska služba?


Nedávno som bol zaslať balík na poštu, potreboval som ho doručiť na dobierku. A poviem Vám pravdu, myslel som si, že ma v ten deň porazí. Bol som na pošte, no nevyhovovalo im zabalenie, tak ich prosím, aby mi predali vhodný obal. Samozrejme, to si zožente sám. Tak prejdem do obchodu, kúpim vhodný obal, prídem domov a balím. Idem do mesta na poštu, zaradím sa až po schody, dlhá rada, nespokojné mrmlanie, ľudia sa pri pokladniach hádajú a odchádzajú sklamaní. Jedna pani dokonca vraví: „To som tu pol hodinu stála a vypisovala papieriky zbytočne ?! Tak Vám teda ďakujem!“

dopisy

Po takej pol hodine prídem na radu aj ja a vravím, že potrebujem odoslať balík, aby prišiel do dvoch dní. Dali mi papierik a vyhnali ma ho vypísať, nech nezdržujem. Tak pri schodoch vypisujem papierik, zasa čakám, konečne sa zasa dotanem na radu. Pýtam sa, koľko ma výjde služba kuriér s dobierkou. Zamestnankyna vraví, že to je rôzne, podľa toho, akú dobierku si žiadam od prijímateľa. Nech napíšem sumu. Napísal som sumu 30 Euro a potom mi vraví, že pošta si za svoje služby zoberie 7,44 Eura ! To som teda nečakal. Vravím, že balíček má maximálne jeden kilogram. Nevadí! 7,44 Eura!

Nebol som jediný, čo z pošty odchádzal najedovaný, zmätený a v podstate som ani nevedel, ako budem o doručení informovaný, ako mi prídu peniaze,… Teraz už viem, išiel som si to ujasniť na príjemnejšiu poštu v obci. No vtedy, z tej mestskej, kde sa všetci naháňajú a zamestnankyne nie sú zrovna príjemné a tiež nemajú na Vás čas nazvyš,som odchádzal z pošty v stave, že nič neviem a mal som o tom, ako dobierka prebehne, trochu nejasné predstavy.

balíček

•         V tom stave sa mi vybavila myšlienka, že posledný krát, čo som niečo odosielal, ak tak, využijem služby súkromných kuriérskych služieb, čo nejdú cez poštu.
Pozerám doma na internete a chytám sa za čelo. Že som ja neuprednostnil tieto súkromné kuriérske služby skôr, načo som sa išiel jedovať na poštu. Týchto kuriérskych služieb je dnes viac. A čítam,…  Zaplatil by som 5, 40 Euro, pričom by kuriér prišiel na adresu, ktorú si zvolím, teda aj ku mne pri dom, prevzal by balík a okamžite by ho šiel zaniesť. Paráda! Nabudúce budem vedieť. Tento článok môžete zobrať ako malú radu a poučenie.