Koruna krásy. Ako sa o ňu starať?


Vlasy sú najdôležitejší prvok na hlave. Dotvárajú celkový dojem tváre. Ide to aj bez nich, ale nie je to ono. Starostlivosť o vlasy by mala byť samozrejmá pre každého z nás. Ale čo ak základná starostlivosť nestačí? Mám pre vás zopár rád ako sa o ne starať:

vlasy

1.       Kaderníčka
Kaderníčka nie je len výmysel, aby sa z ľudí vytiahli peniaze. Je to odborníčka na vlasy a vzhľadom na váš typ vlasov vám vie povedať aké prípravky máte používať, akým hrebeňom sa česať… Vlasy by ste si mali dávať podstrihávať každý mesiac. Je to dôležité pre ich správny rast. Za pár mesiacov uvidíte, že sa im darí oveľa lepšie.

2.       Menej je niekedy viac
Sprej na rozčesávanie, šampón na lupiny, tužidlo, lak na vlasy, kondicionér, maska na mastné vlasy, zábal, olej na končeky. To všetko sú užitočné prípravky pri starostlivosti o „hrivu“. Ale nie všetky naraz. Preto sa hovorí, že menej je niekedy viac. Rôzne olejčeky, šampóny, tužidlá sa navzájom ovplyvňujú a výsledok potom nemusí byť taký ako očakávate.

tvář

3.       Každodenné česanie
Možno ste si práve povedali, že čo za hlúposti to sem píšem. Tak vy sa češete každý deň, ale sú ľudia, ktorým sa vlasy chlpatia a na česanie nestrácajú čas. Na to by si mali dať pozor, pretože keď zanedbajú česanie, vlasy už nemusia vôbec rozčesať a v tom prípade pomôžu už len nožnice.

4.       Správny šampón
Tento bod úzko súvisí s prvým bodom. Ak totiž neviete aký máte typ vlasov, poradí vám kaderníčka. Ak viete, tak stačí len skočiť do obchodu po správny šampón. Pretože ak si rýchlo mastiace sa vlasy budete umývať šampónom proti lupinám nebude to mať žiadny efekt. Naopak vlasy sa vám môžu ešte viac mastiť.

kartáč

5.       Umývanie
Nie je dobré preháňať to s umývaním. Vlasy si treba umývať, ale stačí dvakrát do týždňa. Niektorí ľudia si umývajú vlasy každý deň, pretože sa im mastia. No týmto príliš častým umývaním to len zhoršujú, pretože narúšajú prirodzenú vlhkosť pokožky hlavy a maz sa tvorí ešte viac.