Kvalitné podlahové vykurovanie

Pri stavaní či renovácii rodinného domu alebo bytu sa často naskytne otázka ohľadom vykurovania domácnosti. Možno ste už počuli o tom, že podlahové vykurovanie čoraz častejšie nahrádza klasické vykurovanie radiátormi. Je to moderný a navyše veľmi estetický spôsob, ako priniesť teplo do vášho domu. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo je na podlahovom vykurovaní také zaujímavé, a prečo by sme si mali práve tento druh vykurovania zvoliť pre svoj nový dom.

byt

Prečo má podlahové vykurovanie viac výhod oproti tomu klasickému?

Kedysi bolo jedinou možnou alternatívou, ako vykúriť svoju domácnosť, ústredné kúrenie, ktoré prenášalo teplo prostredníctvom klasických radiátorov. V súčasnosti je tento druh kúrenia tiež veľmi obľúbený, no majitelia bytov či domov si môžu zvoliť aj iné alternatívy. Podlahové vykurovanie sa zaraďuje medzi nízkoteplotný druh vykurovania. Teplo sa prenáša prostredníctvom vody, ktorá sa zohrieva na 50 až 60 stupňov. To však neznamená, že podlahové vykurovanie nedokáže vykúriť domácnosť tak kvalitne, ako klasické vykurovacie systémy.

Práve naopak. Keďže trubice vodiace teplo sú uložené pod podlahou pozdĺž celej obytnej plochy, teplo sa rozptyľuje rovnomernejšie ako pri klasických radiátoroch. Je pravda, že vykúrenie miestnosti trvá dlhší čas, ale po odstavení kúrenia je podlaha ešte dlho príjemne teplá a vy si tak môžete užívať teplo svojho domova o to dlhšie. V miestnosti nie sú umiestnené žiadne vykurovacie telesá, preto podlahové vykurovanie pôsobí veľmi esteticky, nevíri prach, a preto je tento typ vykurovania vhodný najmä pre ľudí alergických na prach.

útulno

Na čo sa si dať pozor pri podlahovom vykurovaní?

Inštalácia podlahového vykurovania si vyžaduje zvýšenú pozornosť. Podlahové kúrenie musí byť odborne nainštalované skutočnými profesionálmi. Dôležité je tiež zamyslieť sa nad výberom podlahovej krytiny, pod ktorou bude podlahové kúrenie inštalované. Spravidla sa odporúča zvoliť si laminátovú podlahovú krytinu, pretože je známa svojou dlhou životnosťou a nenáročnou údržbou. Prvotné náklady pri zavádzaní tohto druhu vykurovania sú o niečo vyššie ako pri klasickom vykurovaní, ale keďže patrí k nízkoenergetickým vykurovacím systémom, prevádzkové náklady sú nižšie a preto sa obstarávacia cena rýchlo vráti.

Zaujali vás výhody podlahového vykurovania? Navštívte našu stránkuwww.vykurovanie24.sk, získajte viac informácií a nechajte sa sprevádzať svetom vykurovania skutočnými odborníkmi.