Pyrotechnika cez internet

Mnohí z nás nakupuje zábavnú pyrotechniku hlavne na večer keď sa lúči so starým rokom a víta sa nový rok. V ten deň oslavujú aj mená Silvester.

nový rok
 
Obvykle kúpime niečo v obchodoch či zo stánkov. Hoci poskytnú ukážky ohňostroje už aj obchody, Oplatí sa viac kúpa, alebo objednávka na internete.
Internetové obchody ponúkajú širšie sortimenty ako v obchodoch, pri produktoch priložia video ukážky, navyše ceny sú oveľa nižšie, niektoré obchody poskytujú aj osobný odber.

ohňostroj

Bezpečnostné pokyny sú tiež písané v popise produktu.
Lacnejšie nakúpime aj prskavky, petardy, kompaktné ohňostroje aj vo väčšom balení.
Rozdiel cien na internete a v stánkoch sú až 50%.
 
Pokiaľ ide kompakty, výber je naozaj široký. Môžeme tak poskladať podľa seba aj niekoľko desiatok minút krásne farebné ohňostroje, s rôznymi efektami. Väčší kompakt majú okolo 10 rôznofarebné efekty, a okolo 100 rán.
 
Raketomety majú aj 1 000 rán, ktoré počas letu vykresľujú kométy, nakoniec vybuchnú ako petardy. 1 000 rán kalibrom 8mm vystrelí za 100 sekúnd, čiže priemerne 10 rán za sekundu.
 
Búchajuce koberce, rôzne petardy, prskavky, rímske svietniky, detská pyrotechnika je tiež v sortimentoch.
 
Väčší kaliber napríklad 30mm alebo 40mm raže sú skutočne veľkolepé. Postačuje však aj 20mm kaliber na krásnu show.
Napríklad ako Mr.Boom má 13 rôznofarebné efekty, 130 rán kalibre 20mm, celá šou trvá 130 sekúnd. Cena sa pohybuje okolo 38 eur.

pyrotechnika
 
Najväčšie rozdiely sú v čase predaja. Špeciálne webshopy ponúkajú pyrotechniku celoročne, preto môžeme kupovať postupne cez rok. Nemusíme kúpiť naraz všetko zo stánkoch a obchodoch kde sa predáva zväčša od 12. Decembra. Nemusíme sa rozhodovať unáhlene, máme čas si premyslieť čo a ako chceme kúpiť. Navyše vernostný program na e-shopoch funguje tiež. Ako aj cez plnapenazenka.sk, kde dostanetme zľavy niekoľko eur.
 
Stále však máme na výber pozerať profesionálnu šou mesta či obce, kde nemusíme mať zapaľovač, ani behať do bezpečnej vzdialenosti od pyrotechniky. Tým pádom aj vyhýbame väčším úrazom, a len užívame ohňostroj.
Nehovoriac o tom, čo s pozostatkami, ktoré sú z 80% papiera, no zbytok sa ťažšie rozkladá.
 
Je to na nás ako sa budeme zabávať na konci roka. Vlastný šou má svoje čaro.
V každom prípade však dbajme na bezpečnosť – nech je na prvom mieste. Nikomu nechýbajú popáleniny, v horšom scenári odtrhnuté končatiny či iné poranenia.