Montérky sú multifunkčné pracovné oblečenie

Či už pracujete vo vonkajšom prostredí, alebo vo vnútorných priestoroch firmy a je vašou povinnosťou nosiť ochranné pracovné odevy, určite sú ich súčasťou aj kvalitné montérky. Tento kus pracovného oblečenia sa využíva takmer v každom pracovnom odvetví a pokiaľ ich nosíte aj vy, určite musíte uznať, že by ste sa už bez nich pri svojej práci ani nezaobišli. Na trhu je však dostupných toľko variácií tohto pracovného odevu, že vybrať si tie správne montérky dá niekedy poriadne zabrať. Keďže v nich trávime väčšinu svojho pracovného dňa, mali by sme ich vyberať nie podľa ceny, ale najmä podľa ich kvality a funkčnosti.

montérky

Určite si parametre, ktoré by mali vaše montérky spĺňať


Existujú ľudia, ktorí prídu do predajne s pracovnými odevmi, siahnu po prvých montérkach, ktoré sa im pozdávajú a až potom, ako ich skutočne začnú využívať pri práci, prídu na ich nedostatky. Takýto postup je pri výbere pracovných nohavíc nesprávny. V prvom rade si spíšte, čo všetko by mali vaše montérky spĺňať. Parametre sa týkajú veľkosti, materiálu, prevedenia, farby, hrúbky materiálu, a tiež činností, ktoré v montérkach budete vykonávať. Niektoré spoločnosti stanovujú, akú farbu by mali vaše montérky mať a tak je potom výber trochu obmedzený, no pracovné odevy sú dnes už možné kúpiť v akejkoľvek farbe a tak sa určite nemusíte obávať. Pri skúšaní konkrétnych montérok si vyskúšajte tiež chôdzu, zohýbanie a rôzne ďalšie pohyby, aby ste zistili, či vám skutočne sedia.

stavař

Letné verzus zimné montérky


Všetky pracovné odevy sa zväčša delia najmä podľa ročných období, v ktorých sú využívané. V letných mesiacoch sú preferované tenké kusy oblečenia, v ktorých sa nepotíme a dokážu rýchlo odvádzať pot. V zimných mesiacoch sú obľúbené zase zateplené veci, ktoré nás hrejú, no zároveň nás neobmedzujú v pohybe. Pýtate sa, či je potrebné mať letné aj zimné montérky? Záleží samozrejme sa druhu práce, ktorú vykonávate. Existujú aj univerzálne montérky určené na celoročné využitie. Dostanete kúpiť aj také, ktorých dolná časť sa dá odopnúť a tak z nich máte skrátené pracovné nohavice. Variácií je nespočetne veľa a samotný výber je na vás. Ak však pracujete vonku a teplotné rozdiely medzi letom a zimou sú naozaj veľké, odporúčame zaobstarať si dvoje montérky.

Nájdite tie pravé montérky na leto i zimu na našej stránke https://www.dualbp.eu/.