Mužská kríza stredného veku


Krízou stredného veku trpia obe pohlavia, no okrem iných rozdielov sa aj nazývajú trochu inak. U žien sa tejto kríze hovorí menopauza. A u chlapov, ako už iste dobre viete, druhá puberta. Ženy narozdiel od mužov vedia, že ich kríza už prichádza, no muži to v sebe dusia, až kým nie je neskoro. Ak si uvedomujete, že sa nachádzate v zlomovom bode svojho života, ste na tom dobre. Ako si s druhou pubertou poradíte?
 model u auta
PRÍZNAKY TOHO, ŽE SA NACHÁDZATE V KRÍZE STREDNÉHO VEKU
Uvedomujete si, že vaša myseľ, ale aj vaše telo postupne, ale isto, starne. Preto sa snažíte správať, čo najviac mlado. Zrazu sa chcete obliekať mladšie na svoj vek, túžite si kúpiť športové auto, možno kabriolet, aby ste demonštrovali to, že sa stále cítite mladý a v plnej sile. Začnete sa prehnane starať o svoj vzhľad a o svoje zdravie, mení sa vám pohľad na svet a máte pocit, že ten čas plynie akosi rýchlejšie, ako ste si doteraz mysleli. Zrazu si potrebujete užívať život, čo najviac to len pôjde a vaša polovička to začne znášať veľmi zle. V tých horších prípadoch možno pre vás práve vaša manželka prestane byť atraktívna a začnete si hľadať mladšie, pretože sa cítite mlado. Pocity šťastia ale rýchlo vystriedajú pocity smútku a prázdnoty.
 bobová dráha
AKO PROTI DRUHEJ PUBERTE BOJOVAŤ?
Je pravdou, že vy s ňou veľmi bojovať nemôžete a je to skôr na vašom partnerovi, ako sa zachová. Veľmi dôležitá je komunikácia, kedy sa o všetkom porozprávate. Aj keď vám to môže byť veľmi nepríjemné, určite vám to vo vzťahu pomôže a budete cítiť oporu. Vysvetlíte vašej polovičke, že potrebujete ísť na chlapský výlet alebo si chcete kúpiť auto, po ktorom ste vždy túžili, pretože máte pocit, že vám život uteká pomedzi prsty. U každého sa prejavuje druhá puberta inak a samozrejme aj v inom časovom rozmedzí, no vo všeobecnosti to býva medzi tridsiatym piatym a päťdesiatym rokom života.