Sú počítačové hry prospešné?


Často naše deti upozorňujeme, aby stále nesedeli za počítačom a nehrali sa rôzne hry, pretože im to, podľa našich slov, nerobí dobre. Manželky tiež často prevracajú očami nad tým, ako ich muži hrajú rôzne hry, keď sa chcú odventilovať. Čo keby ste im povedali, že vedci prišli na to, že hranie počítačových hier je pre mozog veľmi prospešné?
vyčnívat z kolektivu

 
Zlepšovanie fantázie a kreativity
 
Či sa to ženám páči, alebo nie, je to jednoducho fakt. Pri hraní na počítači hráči musia zapojiť predvídavosť a intuíciu, v ktorej sú zvyčajne lepšie práve ony. No pri hraní hier je potrebné premýšľať nad tým, čo sa môže stať ďalej, kde môže byť ukrytý poklad alebo odkiaľ na vás začne strieľať nepriateľ. No nie je to výborné?
 
Trénovanie koordinácie medzi rukami a zrakom
 
Väčšina z nás na tom nie je tak, aby si mohla dovoliť prístroj, ktorý ovládame našimi myšlienkami. Preto sú dôležité rýchle reakcie. Keď niečo uvidíme a musíme stlačiť tlačidlo na strieľanie alebo na to, aby sme sa skryli či utekali, podporuje to zosúladenosť očí a rúk a zároveň trénujeme aj náš postreh a pozorovacie schopnosti.
 
Lepšia schopnosť rozhodovania sa a vnímania okolia
 
Tým, že sa pri hraní počítačových hier musíte stále na niečo sústrediť, začnete si všímať veľké množstvo vecí. Časom sa táto schopnosť len vylepší a ani nebudete vedieť, ako ju začnete uplatňovať aj vo svojom okolí. Ďalej je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí hrajú často strategický typ hier sa vedia oveľa lepšie a rýchlejšie rozhodovať, čo dáva logiku, keď si uvedomíme, koľko kľúčových rozhodnutí musia urobiť práve v hrách.
 míč v rohu
Hranie počítačových hier ale veľmi úzko hraničí so závislosťou. Násilné hry podporujú hlavne u mladých mužov sklony k agresivite a násiliu. Sklony k depresiám a obezite sú taktiež rizikové. Preto je potrebné dávať pozor na to, aby to nepresiahlo hranicu. Všetkého veľa škodí.