Nakupovať sa dá aj výhodne

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa postupne plnia nákupné centrá a ľudia sa vo veľkom púšťajú do nákupov vianočných darčekov a všetkého potrebného. Je pravda, že Vianoce sa odrazia nielen našich šťastných tvárach, ale aj na hrúbke našich peňaženiek. Netreba si nič navrávať-Vianoce sú finančnou záťažou pre každého. Ale nemusí to byť až také zlé, ak dodržíme niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré nám pomôžu, aby nás predvianočné nákupy nestáli viac, ako je nevyhnutné.
 vozík u lednice
Výhodne nakupovať a ušetriť
Existuje viacero typov a možností, ako sa vyhnúť neprimeranému utrácaniu počas predvianočného nákupného ošiaľu. Ako na to?

·         Prvoradé je dokonalé naplánovanie a spísanie zoznamu darčekov, ktoré chceme kúpiť. Aj keď to znie možno čudne, ak si doma napíšeme, čo chceme komu kúpiť, vyhneme sa impulzívnemu nakupovaniu darčekov, ktoré kúpime, len preto, že boli v zľave, ale v konečnom dôsledku neurobia dotyčnému radosť. S nákupným zoznamom to pôjde ľahko a budeme mať aspoň približný prehľad o tom, koľko chceme nakúpiť a koľko za to zaplatíme

·         Ďalšou možnosťou je urobiť si prehľad v zľavách a akciách jednotlivých obchodov a obchodných reťazcov. Ak budeme vedieť, čo koľko a kde stojí, môžeme ušetriť značnú sumu peňazí.

·         S pribúdajúcim nákupným ošiaľom pribúdajú aj rôzne výpredajové akcie typu „Black Friday“, ktoré ponúkajú tovar za výhodné ceny. Niekedy je dobré zamerať sa na tieto výpredaje, kde môžeme natrafiť presne na to, čo hľadáme.

·         Nakupovanie a platenie platobnou kartou predstavuje riziko, že minieme viac ako sme pôvodne plánovali. Ak chceme ušetriť, mali by sme si pred nákupmi vybrať hotovosť, ktorú chceme na darčeky minúť a vyhneme sa nepríjemnému prekvapeniu, že na účte máme menej, ako sme čakali.
žena na nákupu
·         Ďalším dobrým typom je nakupovanie darčekov online. Táto možnosť so sebou prináša lepší prehľad v cenách a akciách na jednotlivý tovar a okrem šetrenia financií aj šetrenie nášho času, pretože môžeme nakupovať z pohodlia domova.

·         Ak chceme našich blízkych potešiť, nemusíme nevyhnutne kupovať každému jeden darček osobitne. Niekedy môžu potešiť spoločné darčeky v podobe lístkov do kina či divadla, permanentky do wellness, na koncerty a podobne. Možností je veľa, treba len vedieť, čo koho poteší.