Nebojme sa odčleniť


Nakupovanie sa stalo našou súčasťou. Stalo sa niečím, bez čoho si nevieme náš životy predstaviť. Už v minulosti prebiehali výmenné obchody a postupne sme sa dopracovali až sem. Do doby, kde máme obchody na každom kroku. Všade, kde sa pozrieme vidíme plné výklady, ktoré nás vábia svojím výzorom. Lákajú nás vojsť dnu a nahliadnuť na tie nádherné kúsky, ktoré čakajú zavesené na vešiaku.
strakaté košile
Nakupovanie už ale dávno nie je tým čím má byť. Jeho hlavnou úlohou bolo, aby mali ľudia všetko čo potrebujú. To už je ale dávno preč. Dnes prevzalo úlohu mať všetko čo je in. Je jedno koľko máte doma kúskov. Návrhári stále vymýšľajú niečo nové a my sa len naháňame a nestíhame týmito novými trendami obohacovať naše šatníky.

Stavím sa, že aj vy máte doma skriňu plnú. Div že vám nepraskne a ste radi, že ju dokážete ešte zavrieť, ale aj tak neodoláte a kúpite si niečo nové do vášho šatníka. Našou inšpiráciou sú celebrity a známi ľudia na sociálnych sieťach. Najmä na instagrame, kde sa každý deň pýšia svojimi novými kúskami. Sú to práve oni, kto udáva štýl, kto je našou inšpiráciou. Dodávajú nám odvahu ale zároveň nám dávajú podnet na to, aby sme opäť zašli do obchodu a kúpili si niečo nové.

V dnešnej dobe môžeme naozaj všetko. Nikto nám nebráni obliecť si to, čo sa nám páči. Môžeme tak vyjadriť svoje vnútorné ja. Do svojich outfitov dávame aj kúsok zo seba. Vytvárame si ich sami so svojou fantáziou, aj keď sa inšpirujeme od iných.
panáčci při protestu
Niektorí ľudia to ale aj tak stále nechápu. Nechápu nás. Nevedia sa stotožniť s tým čo sa nám páči. Určite sa vám stalo, že po vás niekto v meste pokukoval a priamo z jeho výrazu ste dokázali vyčítať jeho pohoršenie nad vaším oblečením. O Amerike ako je už známe a určite dobre viete, že je to krajina kde sa dá všetko.

Krajina plniacich sa snov. Krajina, kde ľudia na ulici neriešia, či máte jednu ponožku oranžovú a jednu zelenú. Kabát a shortky alebo máte dlhé nohavice a sandalky. Je to vaša voľba. Máte teda plné právo obliecť si čo chcete a aj preto väčšina trendov pochádza odtiaľ.Neboj sa! KAŠLI na druhých. Buď sám sebou. Ukáž kto si. Ukáž ľudom svoj vlastný štýl. Je koniec toho, aby sme sa báli ukázať a dať ľuďom najavo čo sa nám páči. Vylezme zo stereotypu a ukážme, že aj my Slováci máme štýl.