Taliansko pre každého


Taliansko to nie je len pizza a cestoviny či preplnené pláže. Je to krajina, ktorá vám ponúka nekonečné možnosti a zážitky. Dvadsať talianskych regiónov je ako dvadsať rozdielnych štátov s osobitnou prírodnou scenériou, kuchyňou či kultúrou. Vyberte si región podľa toho ako trávite váš voľný čas či dovolenku.
 panorama Talianska
Trentino- Alto Adige: Pre milovníkov turistiky, horských prechádzok. Talianske Alpy či Dolomity ponúkajú rekreáciu počas celého roka. V zime nespočetné kilometre zasnežených zjazdoviek a v lete zasa turistických chodníkov.
 
Veneto /Lazio/ Toskánsko: Ak sa radi túlate po pamiatkach a fascinuje vás história, Benátky, Rím či Florencia vás určite svojím kultúrnym bohatstvom nesklamú. Ak sa vyberiete do Ríma máte hneď dva v jednom: Rím + Vatikán. Vatikánske múzeá partia k Top 10 naj-navštevovanejších múzeí sveta.
 
Tonskánsko: Ideálne pre cyklistov a gurmánov. Po najazdených kilometroch na vás bude čakať odmena v podobe špecialít z diviny a hovädzieho mäsa. Všetko, samozrejme, v sprievode Chianti. Tento región ponúka aj možnosť Campingov.
 gondoly v Benátkách
Kalábria / Puglia/ Sardínia / Scília: Ak je pre vás dovolenka slnko, more a oddych tak si to namierte priamo sem. Piesočnaté pláže a azúrovo čisté more vás jednoducho nesklamú. Sardínia či Puglia sú považované za regióny, ktoré majú najkrajšie more. No majte na pamäti, že ak sa vyberiete na niektorý z ostrovov, večer vám bude robiť spoločnosť svieži morský vietor.
 
Toskánsko/ Emiglia-Romagna: pre milovníkov mäsa, cestovín a dobrého vína sú tieto dva regióny ideálne. Výlet po toskánskych viniciach či tour po Boloňských reštauráciách sa vám určite zapáči.
 
Sicília / Puglia: ryby, cestoviny a morské plody. Samozrejme, všetko čerstvé, ráno ulovené v mori. Ak vám neprekážajú tropické teploty, nemusíte dvakrát rozmýšľať.
 
Campania: hovorí sa, že ak si videl Neapol tak už môžeš zomrieť. Tento región vystihuje všetky stereotypy Talianska: Je to miesto kde sa narodila pizza, nádherné piesočnaté pláže, spontánni a živí taliani, historické pamiatky a sopka Vezuv. No okrem ručičky na váhe si dávajte pozor aj na miestnych vreckárov, ktorí vám môžu váš romantický pobyt znepríjemniť.
 margherita pizza
Taliansko má okrem regiónov aj dva mestské štáty: San Maríno a Vatikán, ktoré rozhodne stoja za návštevu.