Romantická dovolenka


Dovolenka je čas, kedy môžete vypnúť mobil a tváriť sa, že sa absolútne nič nedeje. Mnohí dokonca na dovolenku celý rok šetria. Táto vidina týždenného alebo dvojtýždenného oddychu je pre niekoho úplne všetko. A niekto túži len po tom, aby strávil romantický týždeň s partnerom. Áno, dovolenky sú hlavne o tom. O trávení času spolu. O oddychu a o relaxe. Máte nejakú vysnívanú destináciu? Alebo by ste potrebovali poradiť? Existuje hneď niekoľko miest, kde si môžete užiť romantickú dovolenku so svojím partnerom.

maledivy
 
V prvom rade si pozerajte popisy hotelov. Väčšinou je každý z nich označený ako rodinný, ale nájdu sa aj také, ktoré ponúkajú pokoj a romantiku práve pre zaľúbencov.
 
Je jasné, že asi posledné, čo chcete, je tráviť dovolenku v sprievode ukričaných detí a ich vynervovaných rodičov. Snažte sa preto vyhľadávať také hotely, ktoré nie sú v obľúbených rodinných destináciách. Ak máte dostatok financií, určite by ste mohli zvoliť nejakú exotiku. Tam si môžete byť takmer istý, že na pláži nestretnete typickú ukričanú slovenskú rodinku. Aj v klasických destináciách však môžete nájsť miesta, kde deti nebudú vítané.
 
Nemyslíme to samozrejme v zlom. Ale je pravda, že malé deti romantiku vyslovene kazia. A keby ste sa náhodou chystali na svadobnú cestu, rodinky asi stretávať nechcete, no nie?

dánsko
 
Najlepšie je, keď si vyberiete destinácie, kde je nočný život skutočne veľmi rušný a hlučný. Na druhej strane to však môže byť prekážka pre vás, pokiaľ túžite skôr po pokoji. Potom by ste však určite nemali navštevovať miesta, kde ľudia väčšinou chodia. Napríklad, ak sa rozhodnete, že pôjdete do Chorvátska, určite choďte do nejakého menšieho mestečka, ktoré nebude také plné ľudí. To isté platí aj s Gréckom, ale aj s Talianskom. Keď sa však vyberiete na Bali, môžete si byť takmer istý, že zažijete romantickú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete.