Prečo niektorí muži tak veľmi potrebujú „bojovať“ so ženami a opačne??

Sila je devízou každého muža. Keď pocítia, že im ich ju chce niekto brať, bránia sa. Akýmikoľvek prostriedkami. Je jedno čo to bude stáť. Je to ich podstata, ktorú im nikto nesmie zobrať!No zároveň sa často mýlia, keď si domýšľajú, že ju strácajú.
boxer s čepicí
Na mužovi je fascinujúca práve jeho zodpovednosť a tú im nikto nikdy nezoberie. Tú si na nich ženy vážia a za ňu ich milujú. No často a hlavne dnes, chce chlap k sebe silnú ženu, múdru a zodpovednú. Teda jeho „kópiu“? A paradoxne, keď ju majú, potrebujú sa cítiť múdrejší, silnejší a schopnejší. Keď je žena múdra, silná, starostlivá a láskavá zároveň – pociťujú napätie.

Tlak, na nich vytváraný, ich núti dokazovať si vlastné schopnosti a nehľadiac na okolie tak činia. Prirodzene, že nežnejšie pohlavie vtedy zneistie a túži po uisteniach. Tým na muža tlačí a on „spätkuje“. Muž chce slobodu a starostlivosť a žena nežnosť a oporu.
posezení s kávou

Kde robí chybu žena?
 

Múdra žena sa naučí mlčať a čakať a nechá muža nepekne povedané „vyhrať“.

Na rozdiel od neho, sa s ním neporovnáva.Hlúpa žena sa bude brániť, podobne  ako on. A vtedy vzniká boj. Muž si má ženu vážiť, tak ako si ho váži ona. Každý, jeden druhého a samých seba zároveň, za niečo iné, za iné danosti a kvality. Žena sily vyrovnáva. To isté by mal urobiť aj múdry muž.  On potrebuje pochopenie, slobodu, priestor a ocenenie. No keďže túži po „silnej“ žene, ocenenie potrebuje aj ona.

Rozprávajte sa, ale netlačte!
Dôležitá je komunikácia. Žena sa v prvom rade má mať rada a vážiť si samú seba. Nečakať od muža podobnú podporu, akú mu dáva ona. On ju podporuje ináč, iným spôsobom. Je to vec porozumenia. Obidvaja sa dopĺňajú. Muž „necháva plynúť“ a žena chce všetko ihneď.

Každý vyjadruje svoje ocenenie a potreby ináč. Muž sa snaží vyhovieť žene a ona zase jemu. Najdôležitejšie je však, aby sa obaja snažili vyhovieť sami sebe. Muži sa veľmi neradi rozprávajú, čo ženy často nechápu. Láska však existuje len tam, kde si obaja rozumejú – bez slov. Empatia a porozumenie sú kľúčové. Čo robiť? Sadnúť si a v pokoji sa úprimne porozprávať. Aby mohlo opäť nastať „zmierlivé ticho“.
Muž je „racionalita“ a žena „cit“. A zároveň opačne. Obaja to v sebe majú a dopĺňajú sa.

Ak idú proti sebe, zaniká všetko to pekné, čo by mohlo vzniknúť, a to je život.