Prehliadané a málo využívané funkcie Facebooku, ktoré vás milo prekvapia

Facebook je jednou z najčastejšie navštevovaných sociálnych sietí a vlastne aj internetových stránok, najmä čo sa týka európskych užívateľov. Dá sa považovať za akúsi internetovú legendu, pritom je tu s nami len nejakých 10 rokov. Za týchto 10 rokov sa však dočkal masívnej návštevnosti a k tomu logicky patrí i množstvo inovácií a nových funkcií, ktoré do jeho webovej i mobilovej platformy začali tvorcovia pridávať. Za túto dobu sa nám na sociálnej sieti Facebook nahromadilo viacero funkcií a preto je dosť možné, že niektoré z nich osobne nevyužívame, možno o niektorých nevieme, alebo s nimi nemáme dostatočné skúsenosti. Preto sa v tomto článku zamerajme na tie najzáumavejšie, ktoré stoja za váš záujem.

média

Live map
Je prekvapivá a veľmi zaujímavá novinka, ktorá vám umožní sledovať rôzne videá na základe miest na virtuálnej mape. Jednoducho myškou prejdete k bodu na mape a spustí sa vám aktuálne video totožné s daným miestom. Ide o živé videá vysielané online.

sociální média

360° fotografie
Virtuálna realita už nie je iba akýmsi plánom, ale realitou, s ktorou sa dnes stretneme na viacerých miestach. Facebook nechce zaostávať ani v tomto smere pozadu a vymyslel riešenie v podobe možnosti zdieľať fotografie s uhlom 360°. Táto funkcia je skvelá predovšetkým na mobilovej platforme využitím nástroja gyroskop.

Spomienky
Vsadím sa, že väčšina z vás už Facebook používa niekoľko rokov a vsadím svoj krk, že si už nepamätáte na aktivity, ktoré ste na tejto stránke vykonali povedzme rok dozadu. Ale môžete sa veľmi detailne rozpamätať, pokiaľ kliknete na nastavenia – všeobecné a vyberiete možnosť stiahnuť kópiu údajov z Facebooku. Možno budete prekvapení z množstva uložených starých údajov, ako aj zo svojho starého ja.

smartphone

Bonus
Ak sa radíte k používateľom, ktorí sa cítia otravovaní určitou osobou, môžete blokovať jej príspevky po dobu 30 dní. Pomôže vám k tomu nová funkcia na Facebooku.