Skvelé, menej známe filmy


Za posledné roky vzniklo obrovské množstvo filmov a my vám pomôžeme s ich výberom na večer pri vínku alebo s kamarátmi. Predstavujeme vám rebríček top filmov takpovediac odzadu. Aby ste našli filmy, ktoré ste ešte nevideli.
 profi kamera

  • Nocturnal Animals – Nočné zvieratá

Film režiséra T. Forda je temným a pre mnoho ľudí dokonca depresívnym a vizuálnym zážitkom s tzv. noirovou atmosférou. Pracuje s motívmi zrady, pomsty formou dosiaľ neznámou. Úvod tohto filmu každého diváka šokuje a na konci budete zadržiavať dych. Hoci je film braný ako dráma, nachádza sa v ňom aj trocha humoru. Vo filme si zahral J. Gyllenhaal, A. Adams a M. Schannon.
 ranní opar

  • Café Society

Je známe že režisér W. Allen každý rok zahviezdi jedným skvelým filmom. Nikdy však fanúšika nesklame a jeho filmy sú jedinečné. Tento konkrétny film sa zaoberá témou neopätovanej lásky. Je plný vtipu, filozofických úvah, nečakaných zvratov a to všetko sa odohráva v obraze Hollywoodu starších rokov. Zahral si tu J. Eisenberg, S. Carrel.
 

  • Before The Flood – Je s nami koniec?

Ide o ekologický dokument L. DiCapria a režiséra F. Stevensa. Tento film je doslova fackou ľudstvu, ktorá prichádza v najvyšší čas. Či však ľudstvo túto facku pochopí správne, je otázne.
 popcorn v krabičce

  • Toni Erdman

Medzi najlepšími filmami roka sa nájdu aj tie nemecké. Jedným z nich je aj film režisérky M. Ade. Hoci je dlhý takmer 3 hodiny, no diváka upúta. Ide o dojímavý no zároveň vtipný príbeh otca, ktorý vymyslí alter ego na priblíženie sa k svojej pracovne vyťaženej dcére. Príbeh občas spadá až do frašky, no zároveň je aj krásny a poučný, plný emócií. Hovorí sa o ňom ako o favoritovi na Oscara za najlepší zahraničný film.
 

  • Deadpool

Tento film hovorí o komiksovom antihrdinovi, ktorý svojich protivníkov častuje ironickými poznámkami. Režisér T. Miller ukázal, ako má vyzerať pravá komiksovka a že nie je potrebné žiadne umelé naťahovanie aby si získal divákov. Nemožno ho nemilovať a páči sa všetkým generáciám.