Sladučké recepty na zákusky

Aj vy máte neustále mlsný jazýček, radi pečiete a dennodenne vyhľadávate nové a nové recepty zakusky? Určite nie ste sami, pretože milovníkov sladkého je na svete skutočne mnoho. Zákusky sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých osláv a mnohí z nás si bez nich nevedia predstaviť ani všedný deň.

věneček

Tradičné vs. moderné recepty na zákusky

Možno ste zdedili skvelé recepty na zákusky po svojej prababičke, starej mame či mame a pri výbere, čo k nedeľnej kávičke už radšej neexperimentujete a volíte overenú klasiku akou je krémeš, veterník, domáci makovník alebo štrúdla. Tradičné recepty na zákusky poznáme predsa všetci. Nesmú chýbať na vianočných stoloch, svadobných hostinách, oslavách narodenín či životného jubilea. Okrem tradičných zákuskov sa čoraz viac a viac objavujú v ponuke cukrární, výrobní zákuskov či na internete nové druhy, ktoré sú pre nás netradičné kombináciou chutí, farieb či svojim zaujímavým dizajnom. Veľkým hitom v pečení sú dnes napríklad farebné francúzske makrónky, ktoré sú síce náročné na prípravu, ale ich chuť stojí zato. Sú totiž známe tým, že sa rozplývajú na jazyku. Modernými zákuskami sa tiež nedávno stali takzvané nahé torty. Tieto torty či zákusky sa vyznačujú svojím „nahým“ dizajnom, bez krému na povrchu a potiahnutej hmoty. Takéto moderné recepty na zákusky už dnes môžeme nájsť v každej dobrej kuchárskej knihe o sladkom pečení alebo na internete.

Zdravé recepty na zákusky

Ak ste vyznávačom zdravého životného štýlu, ťažké krémové zákusky zaťažujú váš žalúdok a nerobia vám dobre, ale napriek tomu si neviete odoprieť sladké maškrty, určite preferujete ľahké recepty na zákusky, v ktorých dominuje hnedý alebo trstinový cukor. Dnes už dokonca môžeme nájsť aj rôzne recepty na zákusky s pridaným ovocným cukrom (tzv. glukózou) namiesto klasického bieleho cukru či medu, ktorý sa považuje ako lepšia alternatíva predovšetkým pre športovcov.

muffin

Prečo nám zákusky tak chutia?

Podstatou každého úžasného receptu na zákusok sú ingrediencie, predovšetkým kvalitný cukor. Je to predsa hlavná prísada, vďaka ktorej zákusok pohladí naše chuťové poháriky. Cukor je potrebný pre naše telo pretože nám dodáva energiu. Určite ste už zažili stresovú situáciu kedy ste siahli po kúsku čokolády či sladučkom zákusku, ktorý upokojil vašu myseľ a dodal energiu na ďalší výkon.

Pokiaľ je pečenie vašou vášňou, nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte recepty na zákusky, ktoré vám osladia život a spravia krajší deň na stránke www.korunnycukor.sk. Korunný cukor ponúka široký výber tých najkvalitnejších cukrov, s ktorými budú vaše zákusky neodolateľné.