Svietnik z pohárov


Asi všetci máme doma mnoho mnoho zaváračkových pohárov, neustále sa nám len kopia a vyhodiť je ich škoda. Tak len roky zapadajú prachom. Preto vám prinášame niekoľko tvorivých DIY nápadov, ako z nich spraviť vzhľadné svietniky. Nimi si môžeme skrášliť obývačku, detskú izbu, spálňu a pri rôznych sviatkoch podarovať priateľom a rodinným príslušníkom. Domáca práca predsa každého dokáže potešiť viac, ako tuctové veci z obchodov.

dekorace
 
1Obmotaný svietnik. Budeme potrebovať tekutý škrob a povrázok, najlepšie bavlnku. Bavlnku si namočíme na pár minút do škrobu. Zatiaľ si prichystáme očistený a odmastený zavárací pohár. Bavlnku trocha vyžmýkame a obmotáme okolo pohára podľa vlastných predstáv. Teraz stačíme už len nechať vyschnúť a máme hotovú sviečku. Druhou variantou je povrázok v lepe.

2Svietnik s kamienkami.Budeme potrebovať drobný štrk alebo nejaký ozdobný a lep. Očistíme dôkladne pohár aj štrk. Lepidlo je najlepšie použiť priesvitné. Nanesieme hrubú vrstvu lepidla na pohár a jemne takto natretý pohár posypeme alebo vnoríme do misky so štrkom. Opäť len necháme vyschnúť a máme hotový krásny a originálny svietnik.

3Kvietkovaný svietnik. Na prípravu tejto dekorácie budeme potrebovať len špongiu a akrylové farby. Na špongiu si hrubšou vrstvou farby namaľujeme kvietok a ďalej už len jemne otláčame o sklo. Môžme spraviť všetky jednofarebné, alebo aj viacfarebné. Jednoduchý spôsob ako si spraviť milý svietnik.

svíčky

4Servítkový svietnik.Potrebujeme servítku a priesvitný lep najlepšie priamo určený na túto techniku alebo Herkules. Svietnik si natrieme tenkou vrstvou lepu. Oddelíme si jednotlivé vrstvy servítky od seba tak, aby nám zvýšila len tá najvrchnejšia s motívom. Opatrne ju priložíme a popritláčame na sklo. Necháme uschnúť a prípadne ešte raz natrieme vrchnú vrstvu servítky. Takto upravený svietnik môže vrhať taktiež pekné tiene.