Žehlenie, moje hobby


Od tej doby, čo boli vynájdené žehličky a žehliace dosky, rozdelilo sa ľudstvo na dva veľké tábory. Tie, čo žehlenie priamo neznášajú a považujú ho len za stratu času a tí, čo ho doslova milujú a dokážu sa pri žehlení odreagovať a navyše si žehlenie priamo užívajú. Tejto skupine ľudí prináša neuveriteľné uspokojenie sledovať rastúce kôpky krásne vyžehlenej bielizne a žehlenie ich naozaj vyložene teší. Pre nich, ale predovšetkým pre tú druhú skupinu ľudí, ktorí žehlenie neznášajú, poradíme, ako žehlenie skrátiť na čo možno najkratšiu dobu.
 kolíčky na prádlo
·         Pranie:
Už pri praní musíme myslieť na následné žehlenie. Bielizeň vždy starostlivo roztrieďte podľa jeho druhov a kvality.
Veľmi dôležitou vecou, ​​majúce vplyv na ľahké žehlenie sú otáčky pre odstreďovanie. Pri 1200 otáčkach za minútu sa bielizeň takmer perfektne vyžmýka a je skoro suchá, ale dochádza k veľkému pokrčeniu bielizne, ktoré sa následne veľmi problematicky žehlí. Preto voľte nižšie otáčky aj za cenu, že bielizeň potom ešte dosušíte.

·         Sušenie:   
Ďalším, veľmi podstatným bodom je správne vešanie bielizne.
S vešaním si naozaj dajte záležať, ušetrí Vám to veľa práce a času pri žehlení. Všetko perfektne vyrovnajte, napnite a rozložte. Košele, svetre sušte radšej na kvalitnom, širšom ramienku, kde lepšie uschnú a menej sa pokrčia. Pri sušení platí veľmi dôležité pravidlo, sušiť ale nepresušiť. Platí to hlavne u tvrdších látok, ktoré sa presušené horšie žehlia. Bielizeň správne usušená sa ľahšie žehlí a nemusí sa toľko kropiť. Najlepšou voľbou pre sušenie bielizne je kvalitná sušička, kde možno nastaviť, ako má byť bielizeň suchá.
zelená žehlička
·         Žehlenie:  
U žehlení je najdôležitejšie čím žehlíme. Môžeme vyberať medzi niekoľko druhmi naparovacích žehličiek, alebo môžeme zvoliť efektívnejšiu variantu v podobe parného generátora. Ten bielizeň pri žehlení dokonale vyrovná parným rázom. Plochu, ktorú bolo potrebné klasickou žehličkou prejsť niekoľkokrát, parným generátorom postačí len raz. Tie sú vybavené funkciou iCar, ktorá umožňuje nastaviť jednu optimálnu teplotu pre všetky druhy tkanín. Parné generátory majú ľahučkú žehličku, ktorú oceníte pri dlhom alebo pri vertikálnom žehlení. Navyše možno odevy vyžehliť priamo na ramienku, bez vyťahovania žehliacej dosky.